Догляд за вовняними пледами та ковдрами

Догляд за вовняними пледами та ковдрами

Вовняні вироби практичні, красиві й здатні створювати затишок у Вашому домі. Ковдри та пледи з натуральної вовни - дуже добротні й якісні вироби, які можуть Вам прослужити довго. Ми хочемо розповісти вам про правильний догляд за ними.

Перш за все, ознайомтеся з етикеткою на виробі - там повинні бути вказані особливості чистки, прання, сушіння й прасування. А тепер - основні рекомендації:

  1. Новий виріб з овечої шерсті слід провітрити на свіжому повітрі, бажано протягом кількох годин. Це допоможе позбутися запахів, які дуже легко вбирає шерсть із навколишнього середовища. За кілька годин вони зникнуть, і ваш плед або ковдра набудуть свіжості.
  2. Один з варіантів догляду - суха чистка. Ви можете її зробити самостійно, або здавши в хімчистку, виділивши забруднені ділянки на виробі. Після чистки також бажано провітрити плед або ковдру на відкритому повітрі.
  3. Якщо Ви хочете випрати виріб із натуральної вовни самостійно, то краще це зробити вручну. Рекомендуємо замочити ковдру / плед в теплій воді (з температурою не вище за 30 градусів). Попередньо в розчин додайте миючий засіб і замочіть виріб на 5-10 хвилин. Для прання краще використовувати спеціальні засоби з ланоліном або звичайний шампунь, вони допоможуть зберегти довговічність вовни. Не можна використовувати порошки із вмістом відбілюючих або підфарбовуючих компонентів. Після цього двічі прополощіть плед у теплій воді й дайте їй стекти. Не можна терти, викручувати й розтягувати вовняні вироби, бо вони можуть змінити форму, розтягтися. Після цього сушіть його в розправленому вигляді. Не слід прати натуральні вовняні пледи й ковдри в пральній машині, віджимати в центрифузі.
  4. В процесі експлуатації рекомендуємо 1-2 рази на рік провітрювати й просушувати вовняні вироби на свіжому повітрі. Для цього виберіть теплу й суху погоду, щоб плед або ковдра не просякли вологою. Не сушіть їх на відкритому сонці - фарби можуть вигорати.
  5. Якщо ви не користуєтесь деякий час постільними приналежностями з овечої шерсті, упакуйте їх у нещільний пакет, який буде мати вільний доступ повітря. Для тривалого зберігання в упаковку із пледом додайте препарати для захисту від молі. Не можна зберігати вовняні вироби в сирому або холодному приміщенні, бо ви ризикуєте їх зіпсувати.

І ще декілька корисних порад:

- В розчин для полоскання можна додати 1 столову ложку винного оцту,

- Для відновлення кольору при пожовтінні потримайте виріб у воді з доданням скибочки лимону,

- Плями бруду на вовняних виробах потрібно просушити, а потім просто почистити сухою одежної щіткою,

- При віджимі виробу краще спочатку дати стекти воді, а потім загорнути його в махровий рушник, не скручуючи і не віджимаючи із застосуванням сили,

- Сушити плед або ковдру після прання потрібно не підвішуючи (щоб уникнути деформації або розтягування). Просто розкладіть його на рівній поверхні.

Ось основні поради, дотримуючись яких, Ви зможете довго користуватися виробами з натуральної вовни, насолоджуватися їх красою й теплом.