Овеча шерсть - краса і користь для здоров'я

Овеча шерсть - краса і користь для здоров'я

Натуральна овеча вовна є унікальним природним матеріалом, який використовується з найдавніших часів і досі не має гідних синтетичних аналогів. Вона являє собою зістрижений волосяний покрив тварин. Вовна є одним із перших матеріалів, які освоїли стародавні люди для виробництва одягу. Археологи виявили в розкопках свідоцтва про початок розвитку вівчарства та виробництва вовни, які відносяться до IV століття до нашої ери. Розведення овець та прядіння вовни було відомо в Стародавній Месопотамії та Вавілоні. У стародавньому Римі вже займалися селекцією, в результаті чого була отримана нова порода тонкорунних мериносових овець Тарантіно. Сам Гай Юлій Цезар підтримував схрещування й отримання нових порід овець для виробництва одягу. Грецький поет Овідій змалював технологію виробництва тканин з овечої вовни на початку нашої ери. Вовняні тканини практичні й відносно недорогі, їх легко фарбувати в різні кольори. На серйозну промислову основу вівчарство було поставлено в Англії, навіть зараз лорд-канцлер Англії символічно сидить на мішку з вовною. Зараз поряд з овечої, використовується верблюжа, кроляча й козяча шерсть.

Основну масу вовни, що переробляється, становить овеча. До числа країн-лідерів із виробництва стриженої овечої шерсті належать Австралія, Нова Зеландія та Аргентина.

За своїм хімічним складом вовна є білком - кератином. За своєю будовою кожен шерстяний волос складається з кількох шарів: верхній має тонкі лусочки, другий - ороговілі клітини веретеноподібної форми, третій - пористий, заповнений повітрям. Волокно має тонку звивисту структуру і відрізняється високою міцністю. Завдяки цим властивостям вовняні вироби зберігають свої унікальні якості та прекрасний зовнішній вигляд за тривалої експлуатації. Натуральна шерсть між ворсинками має безліч повітряних бульбашок, чим забезпечується доступ кисню. Ця якість допомагає уникнути парникового ефекту, створюючи природне цілюще тепло. Вовна слабо електризується й не притягає пил, здатна надовго залишатися чистою. Також вона нейтралізує токсичні речовини, які виділяються тілом, і перешкоджає розмноженню кліща домашнього пилу.

Натуральне тепло від таких виробів благотворно впливає при болях у спині, суглобах, м'язах. Ще однією з переваг натуральної овечої шерсті є її лікувальний ефект: вона регулює артеріальний тиск, заспокоює нервову систему, знімає втому, нормалізує сон, підвищує імунітет людини та її опірність до простудних та інфекційних хвороб. Ланолін (тваринний віск), який міститься в овечій шерсті, прискорює загоєння ран та переломів, має протизапальну й антиалергічну дію. Вироби з натуральної шерсті здатні добре поглинати вологу (до 33%) і створювати натуральне тепло, вони дозволяють дихати тілу, регулюють вологість, приємні й ніжні до тіла.